• Tristan69

    Tänder på mjölk i brösten??

    Anonym (ts) skrev 2011-06-28 20:23:51 följande:
    Haha ja jösses tänkt att man kan roa någon med lite tankar :P

    Alltså egentligen borde det ju anses superhett med tanke på att det betyder att man är fertil och kan få barn.
    Det är väldigt få som erkänner det dock.

     I den verkliga världen har inte förmågan till laktering något som helst att göra med fertilitet. Du kan vara helt steril eller ha genomgått menopaus men ändå ha förmågan till att laktera. Även män kan få fart på sina mjölkkörtlar, men det kräver betydligt mycket mer stimulans och i vissa fall även hormonpreparat.


    Ammor var ofta kvinnor som blivit för gamla för att själva bli gravida men som ändå kunde producera mjölk för att hjälpa spädbarn vars mödrar dött i barnasäng, o.d.


    Sedan förstår jag inte riktigt vad det är som är så förbjudet med att som vuxen bli ammad och dricka bröstmjölk. Skulle detta vara något värre än att suga kuk och svälja sperma? Det ena en fortplantningsvätska icke avsett för oralt bruk och det andra en hälsosam näringslösning avsedd som 100%-ig föda för spädbarn.


    Nog för att det kan vara lika kul med det förstnämnda men det gör inte det sistnämnda till särskilt förbjudet.


    Om folk slutade bekymra sig så mycket om vad andra kanske skulle tänka och tycka för att istället fokusera på att njuta tillsammans med sin partner hade världen varit mycket bättre.

  • Tristan69
    Neptune skrev 2011-07-10 11:31:50 följande:

    Kontakta mig om du vill pröva! FlörtSkäms

    Öppen invitation eller bara för speciellt utvalda? Förvånad


    Verkar iofs som att du försvann eller har bytt signatur.

Svar på tråden Tänder på mjölk i brösten??