sumpbävern skrev 2011-07-25 14:18:54 följande:
Men det finns lagar vad gäller vapenhandel Rose, det är ingenting jag kan göra något åt. Jag förstår fortfarande inte vad det har med saken att göra.
Jag kan räkna upp ett enormt antal negativa argument om du vill. Norge har inte tuffare invandringspolitik än Sverige. Danmark däremot har besutat att göra något åt galenskapen och infört flera tuffare regler. Dom är inte ensamma, utan hela Europa börjar skruva på sig.
Ja självklart blir det bara värre när massinvandringen fortsätter oavbrutet. Gissa varför partier som SD bara blir större och större år efter år. Är alla rasister eller vad handlar det om?
Att du orkar, jag är imponerad! Det kvittar vad du skriver, det går inte fram ändå. Kommer du med ett argument så får du inget svar utan bara en massa dravel utan poäng eller mening.