• EEE

    dermaroller, erfarenhet?

    Hej, har läste igenom tråden vid något tidigare tillfälle och kikar in nu igen. Härligt att läsa att så många fått goda resultat!

    Har lite frågor att ställa er!

    Jag har väldigt små bristningar under naveln och neråt som är vita och huden där är lite rynkig. Tror ni jag kan få tillbaka spänsten i huden och även bli "av med" bristningarna? Har även små ljusa strimmor på baksidan av låren. Vilken storlek på rollern?

    Har även lite ackneärr i ansiktet, inga jättedjupa. Skulle en 0,5mm räcka tror ni? Hur ser man ut dagen efter användantet av rollern? Vågar man visa sig ute liksom?

    Läste även att det kan morverka håravfall vilket jag har problem med, någon som testat det med goda resultat?      
      

  • EEE
    partouze skrev 2012-05-05 15:21:31 följande:
    Eee- har du redan fått barnet ? Ja har bristningar under naveln dock ej rynkiga men dom är helt osynliga nu efter rollning. Jag har 2.0 man ska inte ha mer.
    Okej, härligt att de blivit osynliga!
     Ja, jag fick bristningar efter barn nummer två och de är som sagt inte jättedjupa så jag hoppas de också blir "osynliga"!

    Tack för svar! 
  • EEE
    partouze skrev 2012-05-26 20:18:03 följande:
    Min rollning före och efter 2 behandlingar!


    Vilken skillnad! Hur långt mellanrum mellan behandlingarna? Det är med dermaroller eller är det något annat du testat?
Svar på tråden dermaroller, erfarenhet?