Inlägg från: Nystart |Visa alla inlägg
  • Nystart

    Gnäll i juletid...

    Jag vet att jag inte väntat längst...


    Jag vet att jag redan har barn...


    Jag vet att min resa har varit betydlig oskumpigare än mångas...

    Jag är tacksam, oerhört tacksam, för min tillvaro


    och ändå känner jag mig ego och tycker att det går så segt och är så less på att vänta just nu...Vad är det för Christmas Spirit?

  • Svar på tråden Gnäll i juletid...
  • Nystart

    Ser man på...den här gamla tråden. Det är synd att den ska behöva vara aktuell fortfarande för några av er. Tänk, när jag startade den här tråden djag en sådan där less period, men vad jag inte visste var att vi redan var matchade...Solig  Och i år undrar jag hur jag ska få ha pyntet kvar i granen. Det blir nog storebror som får vara polis.

    Jag hoppas att alla ni får ett BB i julklapp! Tänker på er alla, lite extra på Qermit och Längtande SA som väntar på första gullungen. Det är konstigt hur man kan känna så för några som man bara känner som ett alias på FL (ok Qermit, jag vet ju lite mer om dig förstås Flört).

    Kram och försök njuta av julen ändå. Gör det där ni inte kommer att kunna nästa år; gå på julkonsert, fika i julruschen på stan och sånt.  

Svar på tråden Gnäll i juletid...