Vi som äntligen blivit gravida via IVF Bf Juni/Juli 2011
Mammiztill2 skrev 2010-11-20 10:48:54 följande:
När man gör ivf så kan man inte ändra bf datum hur många dagar som helst. Väntar på att min läkare ska ringa mig. Hoppas de inte tar hela dagenJag läser också allt även om jag inte skrivit på ett tag. Skönt att det varkar gå bra för er andra.
Illamåendet och tröttheten och blivit bättre på förmiddagarna har jag märkt de senaste dagarna. Lergigan Comp har alltså börjat hjälpa riktigt bra på förmiddagarna, på eftermiddagarna och kvällarna är det tyvärr oförändrat. Jag börjar se ljuset i denna trötthets- och illamåendetunnel.
Jag hoppas att mitt välmående halva dagarna beror på att moderkakan börjar ta över försörjningen. Ska på UL imorgon och börjar bli nervös - lever en, två eller ingen alls?
Är i v 10+2 idag. Glömde skriva.
Jag måste också kolla upp det här med försäkringskassan och hur de räknar. Med förra barnet var jag fast anställd och nu kör jag eget.