• nericia77

    Vi som har utomkvedshavandeskap

    hej på er, såg denna tråd, eftersom jag letar efter en tråd där det finns dom som fått x men som har barn sen innan.  så denna passar ju inte riktigt in på mig.

    men ville bara svara på det någon skrev. det jag fick veta var att man ska väl vänta lite med o bli gravid så kroppen får komma tillbaka lite så att säga. sen behöver ju inte ett utomkveds vara några problem, i o med att bli gravid.
    jag fick utomkveds o fick op bort en äggledare. o jag trodde jag aldrig skulle bli gravid, men vart gravid (tyvärr efter lång tid) men det tog 3 år, o det var när vi hade gett upp o anmält oss för ivf, vi skulle börja med den i mars 08 men fick pluss i januari 08 .

    så lycka till alla. o när ni minst anar det så händer det, annars finns ju ivf som hjälp så tveka inte . kram!

  • nericia77

    ok ja jag starta en tråd där om några ville följas åt som har ett barn redan. men då kanske jag kan hänga kvar här om det e ok för ts o andra?

  • nericia77

    ja men då är vi ju flera.

Svar på tråden Vi som har utomkvedshavandeskap