Cat79 skrev 2009-11-23 20:34:48 följande:
Ny här i tråden: har äntligen blivit gravid på 3:e omgången Puregon. Vi fick en änglason i nov -08 så nu hoppas vi att det går bra denna gång. Är så glad men orolig!
Grattis, Grattis
Hihi, tydligen är alla så trött av grav att ingen orkar vara inne här
Jag känner mig betydligt tröttare denna gången, men det är väl för att jag har lilla W att springa efter oxå...hon är överaktiv för tillfället tror jag
Vi var på UL den 8:e Dec och såg en livlig krabat i magen....h*n var överallt och supersvår att mäta, men tillslut så...18 cm mätte pyret och allt såg bra ut.
2 livliga ungar sen, antar att jag kommer ha händerna fulla
![](https://www.familjeliv.se/bundles/flmtinymce/vendor/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif)
Nu jobbar jag bara Tors, lör och Sön och sen har jag semester i 2 veckor *mysigt*
Sen jobbar jag bara 1 månad och efter det blir det semester igen i samband med att jag går hem på havandeskap....livet är underbart
I morgon ska jag på läakrbesök då det svider när jag kissar, ska undersökas för att se vad det kan vara då alla prover visar neg för UVI.
Ska kolla om jag kan få en tid hos sjukgymnasten med då höfterna börjar krångla och höftbältet från förra grav är för stor....vägde lite mer när jag blev gravid med W. Kanske kan jag tom få varmvattenträning, det vore helt underbart
Hoppas det är bra med alla.