• EttElaktTroll

    20 dagar kvar :-) Någon mer?

    Någon mer som har 20 dagar kvar?
    Ska vi räkna ner och beklaga oss tillsammans

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2008-11-06 18:30
    BF 9/11 Chillimello Vet ej kön..
    BF 11/11 Norea. Pojke
    BF 14/11 am79 Tjej enligt RUL
    BF 14/11 Helle76 (vet ej kön)
    BF 14/11 0 maja 0 väntar en flicka
    BF 15/11 Madde86 väntar en flicka enligt RUL
    BF 15/11 EttElakTroll Väntar en flicka enligt RUL
    BF 15/11 Kex1 Väntar en pojke enligt RUL
    BF 15/11 mio2
    BF 15/11 Salamanca väntar en pojke
    BF 16/11 ullizen Väntar en flicka enligt RUL
    BF 16/11 Helnea väntar en pojke (sladdbarn)
    BF 17/11 QuteCat Väntar en pojke
    BF 17/11 Åsapantern vet ej kön
    BF 19/11 Meme Väntar en pojke. (Bf enl mens 9 nov)
    BF 19/11 TheSunset ( vet ej kön )
    BF 20/11 Texas 06 Tjej enligt RUL
    BF 20/11 Sara E Väntar Pojke enligt köns-ul
    BF 20/11 Endogumman, väntar tjej
    BF 22/11 hannamiller pojke 100% säkert

    Hoppas jag inte glömt ngn nu

  • Svar på tråden 20 dagar kvar :-) Någon mer?
  • Norea

    Hej alla. I går morse föddes vår lilla pojke. Kom hem idag. Han sov hela dagen igår, har varit vaken hela natten och nu verkar han sova hela dagen idag också. Vet vad jag har och vänta nu. Ska gå och vila också. Berättar mer sen.

  • salamanca

    Det är ju bra att man vet att detta är en graviditets sajt....
    Låter helt sjukt ju....=) !!


    Åsapantern skrev 2008-11-11 12:22:19 följande:
    hallåj EttElaktTroll va kul att det händer lite hoppas det går i gång i dag med då. jag ska snittas i morgon och det känns bra.
  • salamanca

    Norea - grattis!!!!
    Ett elakt troll - roligt att det verkar hända saker!

    Var själv hos läkaren idag. " lill" gossen väger redan 3,8 kg & kommer definitivt vara längre än 50 cm! Han är ÄNTLIGEN fixerad & det bästa av allt är att de inte tror längre att navelsträngen ligger runt halsen!!
    Fick se så fina 3d bilder på honom! Han ser precis ut som maken=) Är tydligen väldigt ovanligt med så fina bilder i slutet.

    Kram till er alla!

  • 0 maja 0

    grattis Norea!
    och hoppas det går bra för dig ett elakt troll, så spännande!

    salamanca: vad roligt att du fick titta på 3d bilder! jag tycker det börjar bli olidligt spännande att se vad man har för filur i magen. vem hon är lik osv..! och vad bra att han var fixerad.

    själv har jag vart hos bm för förhoppningsvis sista gången. har sovit jättedåligt de senaste nätterna och det kändes jättejobbigt att ta sig dit till 8:30 imorse. det händer ju inte så mycket där nu i slutet för mig iallafall, hon mätte magen och sånt bara.
    jag känner verkligen som att det är nära förlossningen nu. egentligen inte grundad på nåt, men jag är rädd för att jag kommer att bli superbesviken om jag måste gå på övertid..!

  • EttElaktTroll

    då kanske vi får samtidigt då
    hoppas det blir en bra födsel för dig


    Åsapantern skrev 2008-11-11 12:22:19 följande:
    hallåj EttElaktTroll va kul att det händer lite hoppas det går i gång i dag med då. jag ska snittas i morgon och det känns bra.
  • EttElaktTroll

    va mysigt att få se bebisen salamanca

    GRATTIS Norea!!!!

    Och tack Maja

    har lite sd nu faktiskt. Har skitont där nere efter undersökningen igår. Och ursäkta otrevlig info men km ut massa klumpar efter läkaren hade kollat, slemmisen antar jag

  • hannamiller

    Grattis Norea!

    Så nu har man vart hos BM.. Blev lite osäker på när man ska ringa in till förlossningen.. För jag har ju förvärkan...  Många.. Och idag började det mycke tid än vanligt..
    Men det gör ju inte ont.. hmmm

Svar på tråden 20 dagar kvar :-) Någon mer?