Min kära familj
Hej på er, när jag och min fru är lediga tillsammans så vill hon åka iväg själv och hitta på saker. För det mesta gäller det dans eller att gå ut med sin hund flera timmar. Mitt största intresse när jag inte arbetar är att vara hemma med min fru och dotter. Under mina dagar på jobbet drömmer jag om att få vara med min familj. Det känns så tydlig att hon inte delar samma intresse, hon drömmer om resor och nästa dans. Sexlivet är också också rätt trist. Max 2-3 ggr i månaden. När vi väl har sex är sexet bra, hon kommer och får alltid bra orgasmer. Men hon har inget intresse i att hålla på en längre stund, det ska snabbt vara överstökat, jag vill kela och dra ut på tiden.Min fråga är om hur jag ska försöka få min fru på samma våglängd, om det ens är möjligt. Jag drömmer om att få en hel helg tillsammans och att vi kan ha sex tillsammans på samma sätt som förut utdraget hett och sexigt.
Blir alla relationer så här efter 5-6år och jag bara är kinkig. Eller är gräset grönare på andra sidan. Jag vill inte riskera att träffa vår dotter varannan vecka och inte se det jag redan har.
Till er som undrar om jag har några intressen utöver familjen så svarar jag ja. Men de har bleknat i jämförelsen med att vara hos familjen när jag är ledig. Nu ägnar jag mig åt mina intressen när frun absolut vill ut och resa själv med sin mamma eller kompis och har med sig vår dotter. Jag ser alltid till att mina intressen inte tar av familjetid utan arbetstid, det är självvalt då jag inget hellre vill än att ta vara på tiden med min lilla familj. Jag älskar varje minut med dom.