• skatten12

    Hjälp!

    POS test Ruvardag 6. (SVAG) Även svagt Ruvardag 8? ska de inte öka ??


    Testat med CB   Hur var de för er? 

  • Svar på tråden Hjälp!
  • Bengalen

    Det är så pass tidigt ännu att HCG-nivåerna fortfarande är låga så det blir bara svagt utslag på testerna. Inget konstigt alls! Ge det ett par dagar så kommer det bli starkare. Glad

  • Cyanea

    Gjorde du återföring ett par dagar efter äggplock eller är det fruset försök? Jag har för mig att hormonerna man sprutar i sig för ÄP kan ge positivt utslag på gravtest. Vänta minst i några dagar till och testa igen. Håller tummarna för dig! 

  • Bengalen

    Det kan vara en kemisk graviditet, dvs att embryot börjar fästa men sen dessvärre avstannar. Inget mer att göra än att avvakta tyvärr.  

  • Cyanea

    Svårt att säga, det kan hända när som helst. Gör dig själv en tjänst - sluta testa varje dag och låt tiden gå. När din officiella testdag kommer kan du testa igen, och då får du ett tydligt svar. Just nu oroar testandet dig bara, så låt bli det. 

  • skatten12

    Ja fy fasiken!! Detta är tortyr !
    Ska testa i morgon bitti är det Pos då så skiter jag i det till nästa vecka

Svar på tråden Hjälp!