• twins1102

    Alla som bor i övik titta hit !!!

    HEj HEJ jag har en fråga till alla er som har gjort ultraljud i övik . Fick ni veta kön? stämde det dom sa ? har den skånska tjejen Eva haft fel någon gång?
    Vi fick veta vid 2 tillfällen ( v.16 och v. 18-19 rul ) att det ska bli en tjej denna gång:) Är nyficken på om hon någon gång har haft fel? tyckte själv att jag såg en snopp vid ett akut ul i v. 21 som gjordes av en läkare hon sa inte om det var en kille eller tjej, och vi frågade inte . började fundera när man kom hem om det kan ha varit en snopp jag såg eller om det kanske var navelsträngen  jag såg. sambon såg inget.

  • Svar på tråden Alla som bor i övik titta hit !!!
  • Lindgren79

    när vi var in på ul  (1,5 vecka sen) så ville inte hon säga vad de skulle bli hon 
    sa att bebisen "dålde" kön genom att dra ihop benen hon sa dock vad hon trodde vad de var men var noga med att påpeka "tror......".             å de var Eva om jag inte mins fel

Svar på tråden Alla som bor i övik titta hit !!!