marmelad skrev 2011-11-25 14:18:00 följande:
Hej!
Jag har en son på 15 månader och en son på sanrt 3,5 år

Nu har visserligen den stora killen nyligen börjat på förskolan 15 timmar i veckan, just av den anledningen att vi inte hade några barn att umgås med, vi är ganska nyinflyttade i Skultuna och känner inte så många här.
Men jag är hemma med 1-åringen och 3-åringen är ju hemma ofta han med eftersom han bara går 15 timmar
Det är så tråkigt när man går ut till någon lekpark eller liknande, för vi är alltid ensamma där.. det verkar som att alla andra barn går på förskolan och man känner sig ganska ensam.
Kommer ni härifrån eller är ni hitflyttade?
Min dotter är 13 månader och Clara är 3,5 år så dom är ju nästan lika gamla. Kul! Okey, Vi flyttade till skälby nyligen och vi känner inte en kotte här. bodde tidigare på Oxbacken. Vart kommer ni ifrån? eller är ni också härifrån?
Ja jag håller med dig. det är ALDRIG några barn ute. antar att alla går på dagis eller håller sig inne. Tråkigt! förra veckan när vi lekte i lekparken så kom en mamma med sin son som var i Claras ålder... stackarn blev ju överlycklig och sprang fram och nästan kramade han. Lekte en bra stund innan dom gick hem.