Pepp för alla som försöker o försöker
När vi kämpade som mest - fyra missfall innan vi slutligen fick vårt första barn - kändes det bra att höra att det till slut fungerade för andra. Vi fick som sagt fyra missfall på knappt 2 år innan den femte graviditeten slutligen gick vägen.
Vi är inte unga föräldrar så bestämde oss därför att försöka få ett syskon så snart som möjligt - hade ju hört att när kroppen väl har fattat så kan det gå vägen betydligt enklare - och det har det gjort. Ett syskon är på väg, vårt första barn kommer att vara drygt ett år när tvåan kommer - och vi är så klart väldigt glada.
Så, kämpa på och ge inte upp. Då, när det var som värst kändes det som ett hån när läkare och andra sa 'det är bara att försöka igen och inte ge upp' - men det har varit värt det, alla gånger!