• lillithsmamma

    Har någon hört talas av perfekt syn hälsoresor?

    Har hittat en sida som heter perfekt syn .se hälsoresor, man åker till Turkiet och gör ögonoperation billigare än i sverige .
    Någon som gjort operation där eller känner till någon som kan säga något om detta företag?
    De hr nu bytt namn till Salveo Travel AB kanske ni känner till dem på det namnet?
    Vad skulle ni rekomdera mig göra ,åka utomlands eller stanna göra någonstans i svergie?
    vilka rekomderar ni?

  • Svar på tråden Har någon hört talas av perfekt syn hälsoresor?
  • Kinderägg

    Jag var inne på att åka dit och göra min operation men ångrade mig och valde Sverige till slut. Jag gjorde min operation i Sthlm och är kanonnöjd. Nu i efterhand så är jag glad att jag valde Sverige, känns skönt att kunna ringa kliniken om man har frågor, känns även bra med flera efterkontroller där dom kontrollerar att läkningen går som den ska.

  • lillithsmamma

    tack för ditt svar själv kommit fram till vill göra operation i svergie {#lang_emotions_smile}

  • Kinderägg

    Du kommer inte ångra dig, det är värt varenda krona...det är sååå underbart att kunna se utan glasögon eller linser.
    Kolla runt bland många kliniker innan du bestämmer dig vart du ska göra din operation. Jag tänkte göra min i min hemstad först men så hittade jag en klinik som var 6000 kr billigare, valet blev ganska lätt.

  • lillithsmamma

    ja det förstår jag 6000 är inte lite billigare {#lang_emotions_smile}

  • Ejjan

    Både jag och min son har opererat ögonen i Istanbul med Perfekt syn hälsoresor.

    Vi är båda nöjda. Det var dottern till ögonspecialisten som hade detta som sin affärsidé.

    Jag gjorde min operation för 8 år sedan och min son för 4 år sedan. Min operation blev hälften så dyr som den skulle kostat i Sverige då fanns inte så många som opererade ögon här.

    jag kan berätta mer om du vill, kan du ta kontakt på min mailadress.

    Eivor

Svar på tråden Har någon hört talas av perfekt syn hälsoresor?