• Joanna102

    Jag orkar inte mer...

    Hej!
    Jag orkar inte mer. Har forsökt bli med barn i 3 år med min ex kille, utan någon resultat. Vi gjorde slut...
    Nu är jag gift med en annan kille. Vi älskar varandra jätte mycket o har forsökt skaffa barn i ett år nu:(
    Problemet är att läkarna säger att jag ska vänta några månader till:(
    Igår fick jag ta reda på att min ex ska bli papppa:(
    Varför blev jag inte gravid??? Varför är jag inte gravid med min man???
    Har redan ätit 5 kurer Pergotime:( :( :(
    är 22 år gammal. Min gyn sa att jag är ung så att jag kan vänta. Varför läkarna vill bestämma när ska jag bli med barn??? Fattar inte det!

  • Svar på tråden Jag orkar inte mer...
  • Dollars matte

    Har ni sökt till en riktig fertilitetsutredning, eller har du bara pratat med din vanliga gyn? Varför har du fått Pergotime?


    Gift dig inte för pengar, det är billigare att låna dem
  • Joanna102

    Jag har ringt till Helsingborgslasarett på gynekologisk mottagning, men dom sa till mig att vänta.

    Har fått Pergotime av min privat gyn pga att hon var osäker på
    min ägglösninng.

  • Dollars matte

    Var det länge sen du sökte dit och hur länge till tyckte de att ni skulle vänta? Gå på och tjata igen om ett tag, ibland måste man tyvärr ligga i lite för att få hjälp. Tala om för dom vad din privata gyn har sagt också om ägglossningen, så kanske det går lite fortare fram.


    Gift dig inte för pengar, det är billigare att låna dem
Svar på tråden Jag orkar inte mer...