• 23an

    Mammaledig i Kävlinge??

    Vi flyttar till Kävlinge i April:) Är just nu hemma med min dotter Izabella som är 4 1/2 månad. Söker andra mammor att fika med eller gå långa promenader..

  • Svar på tråden Mammaledig i Kävlinge??
  • Mamma till Philip Nova Elliot

    Hej! Vi bor i Kävlinge sedan ett år tillbaka. Kommer från Malmö. Jag är mammaledig maj ut sen börjar jag jobba men man jobbar ju inte varje dag


    Stolt mamma till PHILIP 021128 och NOVA 070810
  • 23an

    Var i kävlinge bor ni??
    Kanske hinner med en fika eller något innan du börjar jobba?
    Hur gammal är ditt barn?

  • 23an

    Kan ju hoppas fler hoppar på tråden.. Hade varit skoj att lära känna lite mammor i kävlinge. Känner ingen där.
    Alltid trevligt med nya människor:)

  • 23an

    Nu är det bara en månad kvar tills vi flyttar till vårt hus i Kävlinge:) Tänkte jag titta in på tråden.. Hoppas fler fikasugna mammor hoppar på. Du kan ju även bo i Löddeköpinge eller furulund eller något.. Hoppas på svar/Johanna o Izabella

  • Aasa

    Glumslöv, där jag bor, är iofs en bit bort. Men har i princip inga mammakompisar att umgås med. Så avstånd är kanske inte det största hindret... =)

  • 23an

    Vet inte ens var Glumslöv ligger.. Men avståndet spelar ingen roll:) Jag känner ingen alls i närheten av Kävlinge. Jätte skoj att lära känna nya mammor. Hur gammal är ditt barn?

Svar på tråden Mammaledig i Kävlinge??