Blod uvi

Är det normalt att blöda såhär vid uvi? Har varit på vc och fått antibiotika. känner någon igen dehär?
Absolut inte.
Jag har haft UV ett antal ggr och då har det också ofta gått upp i njurarna men aldrig att jag har blödigt sådär!
som mest lite rosa på pappret som oftast berott på att slemhinnorna har blivit sköra pga allt torkande.
Det där ser ju snare ut som mensblod?
Kanske har grus, smp små små urinstenar, det kan bli sår, det kommer blod, blod koagulerar, du tirkar dig.
Inte säkert men skylle tro så.
Är två veckor innan/efter mens så ingen mens. Men ont gjorde de satt och krystade på toan av smärtan sen kom de ut
Är två veckor innan/efter mens så ingen mens. Men ont gjorde de satt och krystade på toan av smärtan sen kom de ut
Jo precis så där såg det ut vid min uvi, väldigt smärtsamt och jag kände obehag från urinvägarna. Blev bättre med behandling, var det fösta dagen du tog antibiotika idag?
Ja de kom från urinröret. Är lite mer än en vecka sen jag började med antibiotika men är kissnödig mycket mer än vanligt nu och kommer inte mycket vet inte vad de är
Jag blöder ofta vid UVI men har du ätit antibiotika en hel vecka utan att du är helt bra hade jag kontaktat VC. Tog dom en odling så du fått rätt antibiotika?