Anonym (Kille) skrev 2025-01-16 17:22:07 följande:
Sjukdom nej. Mer ett tillstånd där dom enbart riktat in sig på unga 20-35 åringar för att PornHub säger att det är fullt möjligt. Och att dom läst att unga tjejer gillar äldre män.
Är väl ett steg i livet som slått slint.
Issa har det redan som 25 åringar när man bor utanför Växjö att jaga 13-18 åringar. Ett P.R trick så att säga.. ni som vet ni vet
Gubbsjuka kan även drabba män som inte sett på porr sedan millenieskiftet och det är inte bara sex och det fysiska som lockar.
Även en ung kvinnas brist på sorger och bagage (Vilket hon ofta har ändå men idén om det). Hennes vänner har inte cancer och dör, hon har inte barn som har NPF, hon har inte gått igenom en sorglig skilsmässa, osv osv. och en tjej som saknar det där bagaget har en slags optimism och livsglädje han kanske kan få ta del av. Ingen diss mot jämnåriga kvinnor, men de har ju samma sorger i sina liv och samma mängd bagage. Det blir då dubbelt bagage.
Det där, bristen på bagage, är oerhört attraktivt när man drabbas av gubbsjuka.