• Jali

    Varför är min kropp så konstig?

    Hade ägglossning för 16 dagar sedan, va 7 dar efter ägglossning fick jag en rosa flytning som övergick till brunt,beige, lite rött osv. ytterst liten ?flytning/blödning? så jag trodde att jag kanske äntligen blivit gravid efter 1 år. 


    nu har det gått 3 veckor efter ägglossning, haft molvärk sedan 7 dagar efter ägglossning och har det till och från fortfarande, brösten är svullna. 


    negativt gravtest, (är test narkoman) 

    vad är det för fel på min kropp? Har inte fått min riktiga mens utan haft mellanblödning nu ett tag. någon som varit med om samma?

  • Svar på tråden Varför är min kropp så konstig?
  • svansmamman

    Är du helt säker på att du haft ägglossning för 16 dagar sedan? Dvs har du tempat? Eller testat med ägglossningstest? Man kan inte passera BIM utan att vara gravid, och det verkar du inte vara baserat på det negativa testet. Då mensen inte kommit låter det som att du hade senare ägglossning, alternativt att du inte ägglossat alls, för annars hade mensen kommit som den ska. 

  • Jali

    Blev väldigt förvirrad, mensen kom dock lite senare. Ägglossning hade skett, tempar mig och dagen innan sjönk tempen. :/ ingen graviditet. 

Svar på tråden Varför är min kropp så konstig?