Anonym (aaa) skrev 2022-01-27 08:43:50 följande:
Det är väl vanligt att en del har så, alltid? Jag själv har haft en cykel på 28-31 dagar hela mitt liv.
Sedan undrar jag bara lite (är mamma själv så hoppa inte på mig), hur kan du ha sån koll på din dotters cykel? Är det hon själv som tar upp det eller är det du som tycker att du ska vetat detta om hennes kropp?
Ja, det kanske är vanligt att man har så stor diff? Min egna cykel har alltid varit i stort sett på exakt samma antal dagar så jag utgår väl lite ifrån mig själv där
Hur var det för din dotter och hur gammal är hon? Har hon liknande cykel som du har?
Vad det gäller dotterns menscykel så brukar jag ha i alla fall översiktlig koll, och nu efter vaccinationerna så har jag varit mer uppmärksam efter alla skriverier om menssrubbningar.
Det är ju inte svårt alls, jag ser ju när det tas mensskydd från förrådet och hamnar mensskydd i sopkorgen.
Varför skulle det vara konstigt och varför skulle jag hoppa på dig? ![](https://www.familjeliv.se/bundles/flmtinymce/vendor/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif)