Vad i helvete är det som händer? Gravid eller ej?
Hej!
Hade sex med sambon under en dag då jag skulle haft ägglossning. Jag har Pco vilket innebär att jag har svårt för att bli gravid på ?egen hand? utan medicinskt hjälp. Enligt en mensapp som jag följer, var ägglossningen den 11/1. Samma dag jag hade sex. dock var det inget jag försökte ?pricka? in. Fick nämligen veta det i efterhand. Sedan dess har jag känt mig konstig i nedre regionen av magen alltså livmodern och äggstockarna. Smärtor som liknar mensvärk.
När mensen var 1 dag försenad tog jag ett gravtest, första testet var konstigt och vad jag tror så vad det fel på den då den inte ?fungerade som den skulle? dock kunde jag hinta ett extra sträck, (vet ej om jag inbilla mig, eller om de berodde på att testet var trasigt) tog ett till test samma dag som visade negativ rakt av.
Dagen efter känner jag enormt illamående på morgonen, och har gjort lite från och till. Nu är mensen 4 dagar försenad och känner fortfarande smärtor från och till i livmodern och äggstockarna, vaaad fan beror detta på? Är man gravid eller inte!??!! Eller e det ngt annat fel på mig ??? ärligt talat vet jag att ni OMÖJLIGT kan svara på det men vill bara höra andras historier om nån vart med om liknande grej osv..
VAD FAN I HELVETE ÄR DET SOM HÄNDER MED MIG!?