Varför vill inte jag ha sex nu när HAN äntligen vill?
Jag är sambo med en jättefin man sedan snart två år. Det visade sig redan tidigt i vår relation att jag var den som var mest intresserad av sex (vill ligga oftare och ha mer variation). Den situationen var ovan för mig då de killar jag tidigare har haft längre relationer med har varit lika, eller mer intresserade av sex än jag. Har försökt att anpassa mig men har kanske inte alltid hanterat hans nej så bra får jag lov att erkänna! Ibland har jag blivit ledsen och påtalat att jag saknar ett mer äventyrligt sexliv. Efter att ha fått åtskilliga nej och undanflykter från hans sida (samt att han har känts sig pressad av mig) så har jag mer och mer slutat att tänka på sex och fantisera om det eller försöka förföra honom. Känns onödigt att hålla på och raka benen och fittan och ta på sig fina underkläder när ändå ingen ser det! Förut onanerade jag nästan varje dag men har i stort sett även slutat med det. Detta har på sätt och vis gett mig en viss sinnesfrid men jag tycker ju fortfarande att det är trist då det inte är så här jag önskar att det var mellan oss.
Nu har vi inte legat på ca tre veckor.. i går kväll när vi gick och lade oss så började han smeka mig och jag märkte att han ville ligga. Jag borde ju ha blivit glad och kåt men kändes bara jobbigt då jag har stängt av de här känslorna och inte alls mentalt var förberedd på att han skulle vara sugen. Så nu när han äntligen ville och visade det så sa jag nej och tog undan hans hand! Förstår mig inte på mig själv!!
TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2018-03-14 08:34
Om någon undrar så, JA jag älskar honom något fruktansvärt och vi har det jättebra ihop förutom på just det sexuella planet!