• habiti

    SverigeDemokraterna är enda alternativet

    SD är inte facister, politiska experter är eniga: fof.se/tidning/2015/2/artikel/fascister-eller-inte-vad-anser-forskarna

    Det är vänstern som är mest våldsamma: www.sydsvenskan.se/sverige/storsta-hotet-kommer-fran-vanster/

    massinvandringen kostar så mycket att inte ens cancersjuka får hjälp: www.flashback.org/t2638119

    och sveriges välfärd är sämst i hela europa och snart i u-lands-nivå: www.flashback.org/t2638439

    Om ni klickar på Flashback-länkarna så hittar ni fullt med källor redan i första inlägget, extremt seriösa sådana. Inte från skämt-sidor som fria tider etc.

  • Svar på tråden SverigeDemokraterna är enda alternativet
  • Aqt

    "Det är solidariskt", "Vi behöver ta från biståndet för att finansiera detta", "Sverige tjänar på det här", "Det är en akut situation för många kommuner", "Det här ställer inte grupper mot varandra", "Vi måste stå upp för mångfalden".... Motsägelsefulla citat från delvis förvirrade politiker och media. Kan de inte bara säga att SD har rätt att det här kommer att kosta oerhörda summor och ställa grupper mot varandra!! Synpunkter om det har ju inget att göra med att man skulle tycka illa om människor av annan härkomst vilket ibland kastas på SD. SD vill bara ha en ansvars full migrationspolitik som i de flesta andra länder, t.ex Danmark.

Svar på tråden SverigeDemokraterna är enda alternativet