Lurad
Hej!
Lurad och dumpad efter 8 år. Det svider i själen och ångesten sitter i bröstet. Nu har det gått 3 veckor sedan den dagen jag kom på att frun bor kvar i huset och inte alls flyttat ut. Han träffade mina barn och mina föräldrar. Det fanns alltid en orsak till att skilsmässan inte gick igenom. Papprena kom bort i tingsrätten, juristen blev sjuk...etc, etc. Svärfar dog, deppression i familjen osv. Och jag gick på allt.
Det skulle ordna sig, jag älskar ju dig och vill bo med dig.....sa han.
Och jag trodde på det.
Jag trodde det var han och jag. 8 jäkla år gav jag bort.
Och han går hem till sin fru varje dag fortfarande. Och här sitter jag med ångest. Hur ska man ta sig ur detta. Hur kommer jag vidare???
Ibland känns allt bara svart. Framtiden känns som ett stort svart hål. Hur ska jag kunna älska någon annan. Jag trodde han var min bästa vän.
Hade jag inte haft mina barn vet jag inte hur detta skulle slutat. Önskar att den där ångesten fösvann.
Ledsen