Vad bör jag göra?
Okej allt började när jag va gravid i vecka 21, min livmordetapp kortades av, läkare sa SJUKHUS direkt! men jag vägrade.. Efter några dagar blev det värre, och lades in.. sen åker jag hem trotts läkare inte vill de.. nu är jag hemma, och har ändå hand om mina 2 stor barn trots läkare inte tycker de.. och jag får allt mera sammandragningar. som vissa börjar göra ont igen.
Pappa till barnen gick inte med på att jag tog en åt gången.. han sa båda eller ingen.. får man göra så?
Nu sitter jag och har stor problem han vill anmälla mig för jag tvingar han ta hand om hans barn extra för jag inte orkar och inte kan för tillfället.. dålig mamma enlig honom..och han förtjänar ensamvårdnad..
Mina 2 stor barn är dess utom extremt överaktiva.. och jag klarar inte av att springa runt och åka pulka.. gravid vecka 26+3 nu. är rädd att något ska hända..
Vill bara ha tips på vad jag kan göra.. jag är så trött på hans trakaserier då han påstår jag trakaserar dom för jag säger att han måste ta dom trots att han lovade OM det inte fungerade med båda barnen.. han har sagt saker till barnen som mamma är dum i huvudet, idiot, jävla fitta.. detta får jag höra av barnen då de inte får som dom vill.
är trött på detta är på väg att ge upp och ge han all tid med barnen.. just gör jag inte orkar.. han har rasistiska åsikter om min man, jävla kunta kinte nått.. Blatte.. idiot.. m.m.. jag pallar inte höra detta. :( även barnen uttryckt sig med dessa ord.
Eller överdriver jag bara och ska ändå skita i vad läkarna säger och hålla i gång trots att de onda sammandragningarna kommer tillbaka nu?