Hur hårda är förlossningsläkarna ang. en igångsättning?
Har hört att de ska vara rätt hårda mot personer som vill ha en igångsättning, stämmer detta?
Är dom det över hela landet eller skiljer det sig mycket mellan landstingen?
Jag ska be om en imorgon men det känns redan förjäves på något sätt eftersom alla säger att dom kommer inte bevilja det och min BM bara typ fnös åt min rädsla för att föda snabbt igen.
Vill ha igångsättning pga.
Födde barn på 24min efter vi kom in på förlossningen med andra barnet. Det blev panikartat trots 20min till förlossningen, fick förlossningsdep. efteråt och den snabba förlossnigen kan varit en av orsakerna till att jag fick det för att jag lixom inte hann med eller vad man ska säga.
Sen är jag inne på min 16e el 17e svampinfektion nu och ingenting hjälper håller på att klia sönder mig själv!
Har halsbränna HELA tiden som inte går över med någonting vilket resulterar i att jag endast får 2-3tim luddig sömn/natt. = svimmfärdig och dåligt humör. Hela familjen blir lidande när jag är så trött och grinig. Orkar inte med mina barn snart 3 o 4år gamla och mår skit över det!