Kroppen spelar mej ett spratt, eller?
Jag har Pcos och har aldrig varit gravid. Heller aldrig försökt ska tilläggas.
Jag har sedan 2 veckor tillbaka varit sjukt trött, somnat jättetidigt om kvällarna och vaknat och bara velat somna om igen på morgonen. Jag har alltid varit morgontrött men detta har varit/är annorlunda.
Eftersom vi har kört oskyddat (eftersom jag ändå inte kan bli spontant gravid, eller att chansen är liten iallafall) så blev vi lite fundersamma på om jag inte är gravid iallafall.
Tog ett test häromdagen för att kunna utesluta det.
Svaret var negativt. Som vi trodde.
Men jag har haft ont i magen lika länge som jag varit trött och jag har sedan 3-4 dagar bakåt också fått ömma tuttar. ÖMMA!
Jag har inte mens så ofta, förra året hade 4 ggr. I år har det varit både i jan och feb. Så jag har ju noll koll på om det är ägglossning, mens på g eller.. vad som?
Någon som har haft liknande som det visat sig vara graviditet ändå (kanske testade jag för tidigt) Eller är det någon som haft liknande men det kanske är "vanligt" bland oss med Pco-s.
Jag har dock aldrig haft detta tidigare. Jag är snart 27 och har haft diagnosen sedan 04.