• Lisen 79

    Lekkompis

    Hej!

    Jag är hemma med min son som är född 080808 och väntar ett till barn i slutet av juni. I vanliga fall arbetar jag som förskollärare men nu har vi planerat att jag ska vara hemma med båda barnen en tid. Jätte-kul tycker jag! Det skulle vara roligt att hitta någon i liknande situation som bor i Stockholm för lekkompis till både son och mig. Vi bor på södermalm. Någon som är intresserad? 

  • Svar på tråden Lekkompis
  • Hemmaföräldern

    Såg din efterlysning först nu... men titta in på www.hemmaforaldrar.se där kan du gå med i ett nätverk och även efterlysa andra hemmaföräldrar inne på forumet. :)

    Det är lätt att missa de riktiga hemmaföräldrarna här eftersom det här forumet nyttjas av föräldralediga också då det saknas ett forum för dem. 

  • masha16

    Hej!
    Såg att din tråd är ganska gammal men kanske har du  koll på den fortfarande. Jag har en dotter född 080819 och till född 100506. Ska ha båda hemma åtminstone till hösten 2011. Ses gärna!
    Inboxa mig om det forfarande är aktuellt.

    /Maria

Svar på tråden Lekkompis