Phil and Ted VIBE Del 5


Läs gärna i FAQ-tråden innan du ställer dina frågor här!
www.familjeliv.se/Forum-3-141/m38661776.html
Bildtråden nr 1
www.familjeliv.se/Forum-3-141/m36968524.html
Bildtråden nr 2
www.familjeliv.se/Forum-3-141/m40276206.html
Strålande, vill inte tappa bort tråden, ska ju snart få börja använda vagnen som syskonvagn - och då lär tipsen behövas!
Kanon, vi fortsätter här..
Någon som har en Skip hop duo deluxe till viben? Hur sitter den och är den inte "för" stor och otymplig. Tror ni en dash deluxe funkar att fästa på sidan?
*favoritar*
Idag fick jag äntligen hem min Vibe och av det jag hunnit köra med den här inne så verkar den ju riktigt fin att köra. Imorn ska jag däremot ta premiärturen utomhus!
Både jag och sambon var som barn på julafton när vi satte ihop vagnen och dottern verkade tycka om att åka i den. Hoppas nu bara att den lever upp till alla förväntningar! Men jag har ju svårt att tänka mig att man kan hitta en lättare och smidigare syskonvagn nånstans..
Åh, nu fattas bara bebis så är kitet komplett!
Har en dash deluxe, men inte provat än... återkommer!
Jag skulle vilja veta om det finns någon smart liten väska till Viben? Träffade på en pappa idag med en Vibe som berättade att han sett att det fanns någon mindre form av väska som man kunde fästa "bakom varukorgen" som på en UJ om ni vet/förstår vad jag menar. Någon som har en sådan eller kan länka till en bild?
Hur länge är det egentligen rimligt att vänta på något man reklamerat?
Vi har inte kunnat använda vår vagn på 3 veckor nu då en plastdetalj i ena spännet lossnat och chassit inte håller ihop som det ska. Det är inte ett dugg praktiskt att vara utan vagn med ett barn på 1,5 år och en 5 månaders... suck!