• Brooke

    Unga blivande/längtande mammor/tjejer i Örebro

    Finns det några Unga blivande eller längtande mammor, Eller tjejer som har längtan som jag av att få barn. Helst i Örebro men andra län går oxå bra men helst i Örebro län.

  • Svar på tråden Unga blivande/längtande mammor/tjejer i Örebro
  • Hagis87

    hej.. ja är varken blivande eller längtande mamma men ja vet vad det innebär att verkligen längta efter barn har velat ha barn sen ja var fjorton är nu 20 och fick en dotter för ca fem veckor sedan=) ja bor i Nora och heter också Sandra;) men du kanske har lust och prata lite iaf!?

  • Brooke

    Ja klart jag vill, jag ville få fram de som är mammor oxå(som fått barn) men fick aldrig fram det i texten iaf =/ konstigt nog :/ hmm men klart jag vill snacka :P

  • Hagis87

    oki va braGlad vad gör du annars då förutom och längtar efter att bli mamma? sj så är ja ju mammaledig så ja har fullt upp dygnet runt!! tänkte försöka börja plugga sen!!

  • sapo

    Hej

    Har en dotter redan på 1½år och väntar nr2 nu till början av september om uträkning från sista mensen stämmer
    Bor i Hallsberg så inte i Örebro men inte så långt bort heller


    Älskar er, Pontus, Freja (20/9-06) & bebis i magen BF 4/9-08
  • sapo
    Sandra Örebro skrev 2008-03-27 16:21:51 följande:
    Det är väl inte så långt till Hallsberg..
    nej är väl typ 2.5 mil tar väl ca 20 min med tåg
    Älskar er, Pontus, Freja (20/9-06) & bebis i magen BF 4/9-08
  • sapo
    Sandra Örebro skrev 2008-03-27 16:35:38 följande:
    Mm jag bor typ 2 mil ifrån öRebro =) hehe
    jaså åt vilket håll?
    Älskar er, Pontus, Freja (20/9-06) & bebis i magen BF 4/9-08
  • VeeKa

    är inte blivande, men har 2 söner, varav en som ja fick för snart 2 månader sen

Svar på tråden Unga blivande/längtande mammor/tjejer i Örebro