Åsa Ingrosso, 49, och Emilio Ingrosso, 59, bor i ett lyxhus på Mallorca. Tillsammans äger de restaurangkedjan La Perla, som både finns i Spanien och Sverige.
Åsa Ingrosso till akuten: "Vad är ens oddsen?"
Men paret jobbar inte bara hårt, utan de ser också till att njuta av vad Palma de Mallorca har att erbjuda – något som Åsa gärna visar upp på Instagram.
Nyligen berättade hon att hon varit på en ansiktsbehandling som slutade med ett besök på akuten.
Under behandlingen råkade hudterapeuten nämligen riva hornhinnan på Åsas ena öga.
"Jag går just nu med lapp för ena ögat. Jag gjorde en ansiktsbehandling i förrgår och dom lyckades då riva min hornhinna på höger öga. Vad är ens oddsen liksom?", skrev Åsa då på Instagram och fortsatte:
"Akuten igår (tog exakt 22 min att bli undersökt och få medicin i handen) och antibiotika i ögat i 5 dagar. Som att det inte redan är strul med mina ögon liksom. Nåväl. Det löste sig bra ändå men herregud så ont det gör med skador i ögat. Så känsligt."
Emilio Ingrosso liknas med världskändis
Trots incidenten på ansiktsbehandlingen har Åsa och Emilio det bra i Spanien. De lever nämligen inte bara som kändisar, utan de ser också ut som hollywood-stjärnor.
På Instagram liknar Åsa nu Emilio med skådespelaren Matt Le Blanc.
"Hittade Matt LeBlanc i hissen", skriver Åsa på bilden.


LÄS MER: