Inlägg från: Anonymamamma |Visa alla inlägg
  • Anonymamamma

    Vill raka mig!!!

    Be sambon om hjälp?

  • Anonymamamma
    vivi85 skrev 2018-04-02 11:16:08 följande:

    Nu har jag lyckats, tror jag :p

    Nä känns ofräscht med massa hår, å tänk sen när man blöder så mkt efteråt.. fastnar massa blodklumpar.. alla är vi olika och tycker olika :) jag vill vara relativt rakad inför förlossning:)


    Det är förståeligt att du vill, jag tänkte att det skulle vara pinsamt att komma rakad men sen när de var tvungna att plocka fram rakapparaten innan de började så höll jag på skämmas ihjäl och önskade att jag iaf hade ansat lite! (Nu gjorde jag kejsarsnitt så det skulle dom kanske inte gjort annars)
  • Anonymamamma
    scaniae skrev 2018-04-04 01:54:47 följande:

    Rakade de din mage eller muffen?


    Muffen. De rakade inte men fick klippa ner busken lite :) förståeligt nu i efterhand när de ju skar 3cm ovanför hårlinjen. Både mage och hår i vägen på arbetsytan haha
  • Anonymamamma
    scaniae skrev 2018-04-04 14:57:36 följande:

    Hur kan ditt nick ha svarta bokstäver?


    Ingen aning! Det har nog alltid varit svart, trodde att det var för att det var jag om du förstår vad jag menar, och det var så för alla.
Svar på tråden Vill raka mig!!!