Alkoholsug
Jag tippar på två år...
Jag tippar på två år...
Nej, men har trappat på benzo. Det har tagit 2år, Och det är samma receptorer. Tid och distraktion, är det som gäller. Du är duktig,.
Hjärnan skriker efter falsk dopamin. Jag vet, det är jättetufft.
Tack, jag är Inte en missbrukare! Jag visste inte att jag var hög, i många år. Fick knark på recept...jag hör hur det låter. Privat läkare...docent.... Du har tolerans, du kommer att må dåligt upp till ett år. Det tar tid innan receptorerna lägger sig, typ kopplas ihop. Jag vet en del nu, jag började googla, för över 2 år sedan. Jag var jättesjuk fram o tbk i många år. Då hade jag tolerans, men förknippade det inte med medicinen. Jag litade ju på läkaren. Tips? Inte många.. sov, motionera, rätt mat. Googla alkohol Withdrawal..håll dig till engelska sidor..Det är inte lätt, men som jag säger till mig själv: ingen tablett ska vinna över mig.
Jag är glad, om jag kan hjälpa till. Varnar nu andra för mediciner. Amfetamin o andra tunga droger, är ingenting jämfört med vad läkare kan skriva ut. Det vet jag nu.. Det finns läkare i USA, som ger stesolid i små doser under dagen, för såna som du. Det har jag läst, tills du lugnat ner dig. Men i Sverige...hmm...vet inte..tyvärr.
Bra idé, önskar att det fanns liknande, för oss som slutat med mediciner. Det finns ingenting, tyvärr.