Julia82 skrev 2012-02-09 09:20:57 följande:
Nu har jag vart hos läkaren och blivit sjukskriven helt i tre veckor pga foglossning och ryggbesvär. Hoppas bara fk godkänner det också!!
Vad skönt, ta det nu lugnt och ta hand om dig.
Tror inte det är ngt problem med FK, beror lite på hur och vad läkaren skrivit i intyget, det ska vara ganska detaljerat, men det går alltid att komplettera i efterhand, det fick min läkare göra.
Sedan när du får papper från FK där du ska beskriva arbetsuppgifter och varför du inte kan genomföra dem, var jättedetaljerad. Jag skrev på separata papper och bifogade som bilaga för att få med allt. Skriv även med det att din brukares pappa har ställt upp och hjälpt till för att underlätta för dig så ser de att du inte kan jobba just nu.
Det kommer gå bra, det viktiga är nu att du vilar, det tog ganska många veckor för mig att bli av med den värsta smärtan så sätt inte igång med en massa projekt nu, utan titta på film, läs och bara ta de lugnt!!
Kram!