EPT (Extremely Pre Term/Extremt mycket för tidigt född) Tråd 17
Hur ska detta gå?!
Pellepellepelle: Nej, men usch, så här ska det inte behöva vara!!! Kan ni inte ringa till Uppsala och prata med någon ni litar på, er kontaktsköterska därifrån eller något sådant!
Om ni orkar tycker jag ni ska göra som Written F säger, dvs kontakta media!
Kram!
JennyC: Stort grattis! Jag ser fram emot att få rapporter om en låååång graviditet
Grattis på födelsedagen Filippa & William! Vilka sötnosar ni är!
JennyC: Wow, vad fin tatueringen blev! Krya på dig nu!
Gosnosens mamma: Usch, det där låter inte roligt alls. Hoppas att de hittar något bot snart, så att ni kan få andas ut lite och bara vara "friska och normala". Krya på lilla killen!
ÄlsklingsAdam: Grattis till barnen! Vi började använda kläder och egna filtar när vår tjej slapp kuvösen och låg i vanlig säng. Hon behövde aldrig värmebädd. Hon var då nästan 2mån. För mig var det jättestort första gången vi fick klä på henne pyttekläderna (storlek 32) vi fått av en vän. Då började jag se lite ljus i tunneln och att vi kanske skulle få komma hem med en bebis så småningom.