"gammal kärlek rostar aldrig" (föredettor)
En stor kärlek......
En stor kärlek......
Tänkte faktiskt just i dag på min första stora kärlek, vi var ihop mellan 15 och 16,5, rätt länge alltså. Vi har nog aldrig riktigt glömt varandra, fast det är 20 år sedan nu. Han bär fortfarande ett halsband han fick av mig då
Njaee, den enda jag har en liten senitimental inställning till är min första kille, han var så himla snäll och go på alla sätt. Jag har inte sett honom sedan jag var 17 år, men kan inte låta bli att tänka på honom ibland - hur han har det, och hur han är som person nu. När jag hör vissa låtar som påminner mig om honom så nästan tåras ögonen på mig, men jag hade ju aldrig bytt!
drömde om min första kärlek inatt!!! kommer alltid att ha en speciell plats för honom i mitt hjärta!! :)
Jag har ofta undrat hur mitt liv skulle sett ut om det blivit vi två.Vi var så kära och unga.Jag 16 och han 19.Tyvärr krockade han med sin motorcykel,på väg hem till mig.Han dog direkt.
Jag drömde också om ett ex inatt,blev så glad över att "se" honom(han dog för 10år sen bara 24år gammal),vi kramade om varandra hårt och länge i drömmen
Min första stora kärlek grät pa mitt bröllop, fast av glädje
Han i sin tur gifte sig i ar med en jättetrevlig tjej.
Fast vi säger fortfarande love you pa telefon när vi talas med men nu är det enbart vänskaps love
gabriella83s mamma: Stackars dig, precis som i "leader of the pack"...
Visst händer det att man tänker på föredettingar, och jag som många andra tror att dessa alltid kommer få en liten del av all den kärlek man har att ge
Här är det rostigt som fasen...
hahahahahah
Visst tänker jag på honom ibland, undrar hur det hade blivit om jag stannat kvar osv. Han var ju ändå min Första Stora kärlek. Han kommer alltid finnas i mitt hjärta.
Men jag är jävligt nöjd med min sambo nu, han är liksom mer rätt!